A világ, amelyben élünk, folyamatosan változik, és néha rá kell jönnünk, hogy a régi bölcsességek új értelmet nyernek. A hagyományos orvoslás mellett pontosan az ilyen változások miatt kezd teret nyerni az Életmód Orvoslás, mely az egészségügyi problémák kezelésére megfelelő táplálkozáson, fizikai aktivitáson, stressz-menedzsmenten és más életmódtényezőkön alapuló kezelést kínál.

Az Életmód Orvoslás a szervezet öngyógyító képességére alapoz.

Mind tudjuk, hogy a mozgás és a helyes táplálkozás milyen sokat számít egészségünk megőrzésében, azonban sokan elfelejtik, hogy a harmonikus hétköznapokhoz sok más mellett stresszmentes életre is szükségünk van (hiszen a betegségek nagy részét a stresszes állapotnak köszönhetjük).

A civilizált világban a legnagyobb gondokat jelentő betegségek többsége életmód-alapú: cukorbetegség, rák és rosszindulatú daganatok, érelmeszesedés, magas vérnyomás, elhízás, szívinfarktus, agyvérzés, csontritkulás és allergia. Gondoljunk csak arra, hogy a magas vérnyomásos betegeknél egészséges étkezéssel a vérnyomás három hét alatt 11,4 Hgmm-rel csökkenthető.

Amikor felmérjük állapotunkat, és találkozunk a problémákkal, csak akkor ébredünk rá, hogy az egészséges élethez többre van szükség a bulvárlapokban szajkózott divatos diétáknál, fogyókúráknál.

Életmódot kell váltanunk.

Egy komplex életmódváltás (táplálkozás, fizikai aktivitás, dohányzásról történő leszokás, stressz-kezelés, pszichés támogatás, stb.) öt év alatt a szűkült koszorúerek relatív tágulását, a koszorúér-elzáródásból adódó szívproblémák gyakoriságának 60 százalékos csökkenését eredményezi.

Mielőtt arra gondolnánk, hogy a világújdonságnak számító Életmód Orvoslás szöges ellentétben áll a nálunk megszokott, úgynevezett nyugati típusú gyógyítással, le kell szögezni, hogy a két terület szorosan együttműködik, hiszen a cél közös. Eltérést leginkább a szemléletben, részben pedig a tartalomban kell keresni.

Az Életmód Orvoslás életmódból adódó okokat és problémákat kezel, és szükséges a páciens aktív részvétele. A változás, a javulás a pácienstől függ, az eredményesség az ő hozzáállásán alapul. A fő figyelem a megfelelő életvezetésre koncentrál, a gyógyszer leginkább kiegészítés.

Ha sikerül végigvinni egy programot, és sikerül gyökeresen megváltoztatni egy helytelen életmódot, gyógyulás és javulás várható, de csak akkor, ha mi, résztvevők is akarjuk és teszünk érte.

Az Életmód Orvoslásnak ez is célja: tegyünk azért, hogy szeretteinket újra és újra egészséggel ajándékozhassuk meg.